top of page
Spotkanie przedświąteczne

​grudzień 2013

7 grudnia, tuż po pierwszym spotkaniu z Mikołajem :) urządziliśmy przedświąteczne spotkanie z zaprzyjaźnionymi rodzinami. Wspólnie z dziećmi, rodzicami, a nawet dziadkami przygotowaliśmy piękne kartki świąteczne oraz szyfonowe bombki. Twórczych pomysłów nie zabrakło, pogodny nastrój dopisywał, dzieci się sprawiły, a nam pozostały bombki na ściennej choince i przemiłe wspomnienie śnieżnego sobotniego popołudnia.

Nie mogło również zabraknąć mikołajkowych słodkości :)

dziecko
"Rehabilitacja bez przerwy" Wakacyjny turnus dla dzieci z dysfunkcjami i zaburzeniami rozwojowymi i ich rodzin 5-9.08.2013

​sierpień 2013

W dniach 5-9 sierpnia w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e realizowany jest turnus rehabilitacyjny dla dzieci z województwa podlaskiego. W turnusie bierze udział 8 dzieci, każde otrzymuje 8 godzin terapii: 6 zajęć indywidualnych (integracja sensoryczna i dogoterapia) oraz 2 zajęcia grupowe z Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne.

grupa na tle planetarium
Wycieczka do Olsztyna

​maj 2013

10 maja odbyła się wycieczka do Olsztyna w ramach projektu "Do szkoły w sobotę chodzić mam ochotę". Uczniowie Zespołu Szkół nr 13 poznali najważniejsze zabytki stolicy Warmii i Mazur: Wysoką Bramę, Rynek i Stary Ratusz, Katedrę św. Jakuba, dziedziniec zamku, obejrzeli seans w Planetarium, a także skosztowali specjałów kuchni polskiej w Restauracji Staromiejska na Starym Rynku. Humory i pogoda dopisywały, co przedstawiają piękne zdjęcia :).

praca uczniów w grupie
"Do szkoły w sobotę chodzić mam ochotę"

​marzec 2013

Rozpoczęliśmy zajęcia w ramach projektu. Sobotnie spotkania prowadzą panie Sylwia Połuszańczyk i Lucyna Gorustowicz. Na bieżąco prezentujemy zdjęcia z zajęć.

dziecko na huśtającej się pomocy do ćwiczeń
"Motyle" - prowadzenie terapii wspomagającej dziecko autystyczne

​marzec 2013

Nasza Fundacja w okresie 04.03.2013 - 15.12.2013 realizuje projekt "Motyle" - prowadzenie terapii wspomagającej dziecko autystyczne. W projekcie uczestniczy 15 dzieci z miasta Białegostoku, uczęszczając na różnego rodzaju zajęcia do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e.

 

Zadanie wspierane przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Konkurs na realizację zadań

publicznych w zakresie "Rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem na rok 2013".

logo Białystok
logo ROPS
Dofinansowanie do projektu "Rehabilitacja bez przerwy"

​marzec 2013

Z przyjemnością dzielimy się informacją, iż Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku przyznał Fundacji FORS-ITIS dotację w wysokości 2 600 zł na realizację zadania publicznego w sferze działań na rzecz osób niepełnosprawnych pn: "Rehabilitacja bez przerwy" Wakacyjny turnus rehabilitacyjny dla dzieci z dysfunkcjami i zaburzeniami rozwojowymi i ich rodzin.

osoby biorące udział w szkoleniu

"Terapia behawioralna dzieci z autyzmem" - szkolenie dla rodziców

​marzec 2013

w dniach 16 i 17 marzec w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e odbyło się szkolenie dla rodziców pt. "Terapia behawioralna dzieci z autyzmem".

Szkolenie prowadziła Pani Małgorzata Marszałek - certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny.

                    Zadanie wspierane przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie "Rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem na rok 2013".

logo Białystok
Dofinansowanie do projektu "Do szkoły w sobotę chodzić mam ochotę"

​luty 2013

Fundacja FORS-ITIS otrzymała dofinansowanie do projektu "Do szkoły w sobotę chodzić mam ochotę" ​w kwocie 3 000 zł. Jest to projekt, podczas którego dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie będzie miała możliwość spędzić aktywnie przedpołudnia w soboty. Poprzez prowadzony w Zespole Szkół nr 13 w Białymstoku cykl spotkań uczniowie w podzespołach uczestniczyć będą w kreatywnych zajęciach z wykorzystaniem technik socjoterapeutycznych, ruchowych oraz z wykorzystaniem Internetu. Zorganizowana zostanie także wycieczka edukacyjna do Planetarium w Olsztynie.

                            Zadanie wspierane przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie działań wychowawczych i edukacyjnych dla uczniów na rok 2013.

logo Białystok

KRS: 0000395931      NIP 5423219949    e-mail: forsitis@onet.pl

bottom of page