top of page

Połączone siły wolontariuszy z podlasia przyniosły efekty. Transport humanitarny, który Fundacja wsparła w agregaty, materace odleżynowe, ciśnieniomierze, świąteczne paczki, żywność, dotarł do obwodu Chersońskiego w Ukrainie. To co wolontariusze zastali w okolicy przedstawia materiał Pawła Wądołowskiego z Radia Białystok, który towarzyszył podczas wyjazdu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom. Zdjęcia i materiał filmowy w linkach.

https://m.youtube.com/watch?v=WQHqJlzWPMI

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/222167

 

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=swgQX1xw_QU&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.radio.bialystok.pl%2F&feature=emb_logo

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/222199-Ruski-Mir-czyli-pok%C3%B3j-wg-Rosjan-doszcz%C4%99tnie-zniszczona-wioska-w-ukrai%C5%84skim-Obwodzie-Cherso%C5%84skim

Pomysłodawcą kampanii „TUPTUP TUTAJ JEST MÓJ BUT” były dwie podlaskie Fundacje: Fundacja Chefs For Kids Gotujemy Pieczemy Pomagamy oraz Fundacja Fors-Itis.
Celem kampanii był zakup łącznie 45 par obuwia dla Rodzinnego Domu Dziecka w Rawie Ruskiej, obwód Lwowski, oraz Placówka Opiekuńcza w mieście Korosteń, obwód Żytomierski.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. To dzięki Waszej pomocy małe stópki tej zimy będą ciepłe.

"Podaruj kredkę – namaluj Nowy Świat”

Nasza akcja dobiegła końca. Dzięki współpracy między Fundacja Fors-itis a Charytatywną Fundacja Możliwość Lwów, nasza zbiórka trafiła już do Domu Dziecka w Bojarce, pod Kijowem. Dziękujemy wolontariuszom polskim i ukraińskim za włożoną pracę. Dziekujemy wszystkim darczyńcom indywidualnym, naszemu Amerykańskiemu Przyjacielowi, Firmie Plum i Zespołowi Placówek Szkolno -Wychowawczych w Białymstoku, za wsparcie naszej zbiórki. Wolontariusze dostarczyli również kolejny transport z żywnością dla służb mundurowych. Zapraszamy do wysłuchania wywiadów,obejrzenia zdjęć,w reportażu Pana Pawła Wądołowskiego z radia Białystok.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/220243

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/220212

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/220279

Nasza akcja „Podziel się chlebem z Ukraińskim Żołnierzem" osiągnęła finał. Pierwszy transport dotarł na Ukrainę. Żołnierze z 44 i 24 Brygady osobiście  odebrali cześć zebranej pomocy.
W imieniu Fundacji Fors-Itis na Cmentarzu Łyczakowskim we LWOWIE, miejscu ważnym dla NARODU POLSKIEGO, AMERYKAŃSKIEGO I UKRAIŃSKIEGO, wolontariusze złożyli kwiaty i zapalili znicze
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim,  którzy wzięli udział w zbiórce i organizacji transportu - w grupie siła