top of page
ręce

Konsultacje ze specjalistami
grudzień 2012

W sobotę 15 grudnia w godz. 10.30 - 15.30, odbyły się nieodpłatne konsultacje ze specjalistami. Rodzice mieli możliwość indywidualnego spotkania z neurologopedą, specjalistami integracji sensorycznej, fizjoterapeutą i psychologiem. Na miejscu można było dokonać oceny logopedycznej dziecka, oceny zaburzeń sensomotorycznych, otrzymać fachowe porady fizjoterapeutyczne oraz  psychologiczne.

Konsultacje poprzedzone były koniecznością telefonicznego umówienia spotkania.
miejsce: Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e, ul. Jowisza 2

impreza integracyjna w siedzibie fundacji

Integracyjne przedsmaki świąteczne

grudzień 2012

 

8 grudnia w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e, odbyła się przedświąteczna impreza integracyjna dla dzieci i rodziców związanych z Fundacją FORS-ITIS. Podczas spotkania dzieci z rodzicami wykonały piękne karty świąteczne swoim bliskim, spotkały się na wspólnej zabawie z Klaunami z Fundacji Dr Clown, a przede wszystkim wspólnie z nami, w rodzinnej atmosferze, kreatywnie spędziły sobotnie popołudnie. Nam również było bardzo miło spędzić ten pachnący świętami czas :)

tort zrobiony na imprezę integracyjną Fundacji

Impreza integracyjna

sierpień 2012

 

18 sierpnia w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e miała miejsce impreza integracyjna dla dzieci i rodziców uczestniczących w projekcie "Jak motyle - prowadzenie terapii wspomagającej dziecko autystyczne i jego rodzinę". Dużą pomoc okazały dwie przemiłe wolontariuszki - studentki Uniwersytetu w Białymstoku, proponując ciekawe zabawy z pedagogiki cyrku. Dzieci wesoło i aktywnie spędziły popołudnie, natomiast rodzice mogli sobie pozwolić na odrobinę przyjemności przy rozmowie.

zajęcia integracyjne z dziećmi

Rehabilitacja bez przerwy

​sierpień 2012

W dniach 6-10.08.2012 Fundacja realizowała projekt "Rehabilitacja bez przerwy" Wakacyjny turnus rehabilitacyjny dla dzieci z dysfunkcjami i zaburzeniami rozwojowymi i ich rodzin.
W turnusie uczestniczyło 8 dzieci z rodzicami z województwa podlaskiego. Każde z nich zrealizowało 10 godzin zajęć uczestnicząc w takich formach terapii jak: integracja sensoryczna, rehabilitacja neurologopedyczna, dogoterapia, ruch rozwijający wg W. Sherborne.

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

osoby na tle zamku w Warszawie

Wycieczka do stolicy
czerwiec 2012

19 czerwca we wtorek uczestnicy projektu "Znaszli ten kraj" odbyli długo wyczekiwaną wycieczkę do stolicy. Zwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz Starówkę. Z pewnością wrażenia z wyjazdu na długo pozostaną w pamięci uczniów.

tablica

Quiz "Kocham Cię Polsko"
czerwiec 2012

15 czerwca w Zespole Szkół Nr 13 w Białymstoku odbył się quiz pt. "Kocham Cię Polsko" w ramach projektu "Znaszli ten kraj". W zmaganiach wzięły udział dwie drużyny: Białych i Czerwonych - dziewczęta i chłopcy. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania okazało się, że ostatecznie drużyny zremisowały, wykazując się niemałą wiedzą nt. głównych miast Polski. Główna nagroda - wycieczka do stolicy - przed nimi i resztą 20-sto osobowej grupy biorącej udział w projekcie.

plakat z X Przegląd Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego
X Przegląd Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego
"I Ty możesz zostać aktorem"

​maj 2012

10 maja odbył się X Przegląd Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego „I Ty możesz zostać aktorem”. Przegląd stanowił część projektu pt. "Teatr dobry na wszystko". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 
plakaty wykonane przez dzieci w ramach projektu Znaszli ten Kraj

Znaszli ten kraj

​kwiecień 2012

W sobotę 21 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Znaszli ten kraj" dla uczniów Zespołu Szkół Nr 13 w Białymstoku. Uczniowie zapoznali się z tradycjami, podstawową historią i zabytkami Warszawy i Krakowa. Kolejne warsztaty zaplanowane są na 28 kwietnia i 12 maja. Wycieczka do Warszawy odbędzie się 19 czerwca.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA RODZICÓW
kwiecień 2012

W soboty 14 kwietnia i 16 czerwca serdecznie zapraszamy rodziców dzieci uczestniczących w projekcie "Jak motyle" na warsztaty pt.:
"Jak radzić sobie z zachowaniami trudnymi u dziecka, cz. I i II".

Warsztaty poprowadzi pani psycholog Justyna Soja-Sularz
miejsce: Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYL-e, ul. Jowisza 2
godzina: 10.00, czas trwania: 2 godziny

logo miasta Białystok

Dofinansowanie do projektu "Teatr dobry na wszystko"

​marzec 2012

W dniu 28.03.2012 r. Fundacja na Rzecz Osób z Dysfunkcjami i Zaburzeniami Rozwojowymi i Ich Rodzin oraz Wspierania Edukacji i Rozwoju FORS-ITIS złożyła ofertę na realizację zadania publicznego – „Teatr dobry na wszystko”.
Oferta uzyskała akceptację Prezydenta Miasta Białegostoku, który przyznał na realizację zadania dotację w kwocie 7.930 zł.
"Teatr dobry na wszystko" jest projektem ukierunkowanym na realizację potrzeb wychowanków placówek kształcenia specjalnego w województwie podlaskim oraz ich integrację ze środowiskiem lokalnym. W ramach projektu będą prowadzone działania teatralne z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, których efekty można będzie zobaczyć 10.05.2012r. podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM” w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury przy ul. Dąbrowskiego w Białymstoku.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem przeglądu jest Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku.

logo ROPS

Dofinansowanie do projektu "Rehabilitacja bez przerwy"

​marzec 2012

Z przyjemnością dzielimy się informacją, iż Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku przyznał Fundacji FORS-ITIS dotację w wysokości 3 550 zł na realizację zadania publicznego w sferze działań na rzecz osób niepełnosprawnych pn: "Rehabilitacja bez przerwy" Wakacyjny turnus rehabilitacyjny dla dzieci z dysfunkcjami i zaburzeniami rozwojowymi i ich rodzin.

KRS: 0000395931      NIP 5423219949    e-mail: forsitis@onet.pl

bottom of page